İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU YAZARLARI PROJESİ İLÇE SERGİSİ AÇILDI.

Anadolu Yazarları İlçe Sergisi Büyükçekmece'mizin tarihi mekanlarından Kervansaray 'da, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Uygun, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız Kocasavaş, Daire Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Serginin açılış kurdelesi kesilirken; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Uygun: "2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılında gerçekleştirdiğimiz Anadolu Yazarları projesi kapsamında okullarımızda gerçekleştirilen sergilerin ve çalışmaların bir bölümünün yer aldığı bu sergide sizlere seslenmenin mutluluğunu yaşıyorum. İlçemizde bulunan okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize kültürümüzün can damarları olan kendi alanlarında çığır açmış, iz bırakmış Anadolu ve Türk Dünyası yazarlarını tanıtmak, onların bıraktıkları mirası yaşatmak ve farkındalık oluşturmak için geçekleştirdiğimiz Anadolu Yazarları Projesinde emeği geçen tüm kurumlarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.  
ANADOLU YAZARLARI PROJESİ İLÇE SERGİSİ AÇILDI.

ANADOLU YAZARLARI PROJESİ İLÇE SERGİSİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI.

Açılışın ardından Doç. Dr. Burhan Bahriyeli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Aydın Er yönetiminde; öğrencilerinin seslendirdiği Yahya Kemal'in Bestelenmiş Şiirlerinden oluşan konserle program devam etti. Konser büyük beğeni topladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Uygun ve beraberindekiler, sergiyi gezip okulların stantlarını da ziyaret etti. Öğrenciler ve öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Uygun'a ve katılımcılara Anadolu Yazarları Projesi kapsamında okullarımızda gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Hayriye Duruk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Ruhi Sarıalp Spor Lisesinin Halide Edip Adıvar'ın Sultanahmet Mitingi canlandırmaları, Nezihe Hasan Kılıç Anadolu Lisesinin Tarık Buğra'nın Osmancık Romanından parçaları drama şeklinde sergilenmesi ve Büyükçekmece Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin seslendirdiği şiirler dinleyicilerden tam not aldı.  

ÖĞRENCİLERİN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ.

Hem programda görev alan, hem görsel bir şölene dönüşen sergiyi gezen öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Sergi gün boyu yoğun ziyaretçi akınına uğrarken 24 Ekim 2019 Perşembe günü de gezilebilecek.

 

PROJE YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA DA DEVAM EDECEK.

Büyükçekmece Özel Büroda Görevli Anadolu Yazarları Projesi Koordinatörü İlker Bayrak proje istatistikleri hakkında bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Uygun'un fikir önderliğinde planlanan Anadolu Yazarları Projesi kapsamında 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılında 130 çeşit etkinlik gerçekleştirildi. 35 serginin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz gerçekleştirirken proje kapsamında 15 süreli yayın çıkarıldı. Yahya Kemal'den Halide Edip'e; Mehmet Akif'ten Necip Fazıl'a kadar onlarca büyük yazarımızın baş yapıtları öğrencilerimiz tarafından okundu. Çeşitli sanatlarla işlendi. Tiyatrolar, dramalar, canlandırmalar, duvar gazeteleri, konserler, sergiler, konferanslar, paneller?

Öğrencilerimizin hazırladıkları duvar gazeteleri ve ayraçlar büyük beğeni topladı.

Anadolu Yazarları projesi 11 yeni isimle planlı yüzü aşkın etkinlikle 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılında da devam edecek.

 

 

 

Dizdariye Mahallesi. Enverpaşa Cad. Kaymakamlık Ek Binası K3 34500 Büyükçekmece İSTANBUL - 0 212 881 51 51 0 212 882 66 87

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.