İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI KOORDİNASYONUNDA BÜYÜKÇEKMECE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN “SEN FARK ET” PROJESİNİN 14.12.2017 TARİHİNDE TANITIMI YAPILARAK SÜREÇ BAŞLATILDI

BÜYÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI KOORDİNASYONUNDA BÜYÜKÇEKMECE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN “SEN FARK ET” PROJESİNİN 14.12.2017 TARİHİNDE TANITIMI YAPILARAK SÜREÇ BAŞLATILDI

Büyükçekmece ilçesinde, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleriyle tüm bireylerin sağlıklı gelişmesini ve zararlı alışkanlıklardan korunmasını amaçlayan proje etkinlikleri başlatıldı. Toplumda farkındalık sağlamayı amaçlayan Bilinçli Birey, Bilinçli Toplum İçin ‘Sen Fark Et” projesinin tanıtım etkinlikleri kapsamında Dr. Bülent TANSEL tarafından (İNTERPOL Genel Sekreterliği Çocuklara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Alt Direktörlüğü’nde EGM adına Önleyici Hizmetler Proje Sorumlusu) “Bağımlılık, ihmal ve istismar” konulu konferans düzenlendi.

            Proje tanıtım programına Büyükçekmece Kaymakamlığına bağlı kurum amirleri, Büyükçekmece Belediyesi, Yeşilay, ÇİM, AMATEM, YEDAM, ilçedeki muhtelif STK’lar, Okul Aile Birlikleri, Mahalle Muhtarları ve diğer davetliler katıldı.

            Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet ÖZEL konuşmalarında “Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi 2016-2018 çerçevesinde 8 bakanlığın koordineli olarak yürütecekleri Eylem Planı vizyonu toplumsal sağlığın korunması ve fonksiyonlarının sürdürülmesi adına makro düzeyde sağlıklı yaşamın teşvik edilmesini temel hedef olarak belirlenmiştir. Bağımlılık sorunu sadece riskli olarak gruplandırılanları değil tüm vatandaşlarımızı etkileyecek bir problem olarak algılanmalı ve bu anlamada önleyici faaliyetlere öncelik verilmelidir. Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesinin Toplumun uyuşturucu ile mücadeleye katılımı bölümü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyeti arasında diğer paydaşlarında katılımları esas alınarak “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” projesinin hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda Büyükçekmece Kaymakamlığı olarak bilimsel verilere dayalı, etkin, güncel, hedef grupların niteliklerine uygun, sürdürülebilir ve konunun uzmanlarınca sürdürülecek ve takibi yapılacak olan “Sen Fark Et” projesini başlatmış bulunuyoruz. Projemiz ile madde kullanımının zararları konusunda hedef grupları bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz diyerek projenin yürütülmesinde tüm paydaşların katkılarının başarıya ulaşmada çok önemlidir.” dedi.

 

            Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan UYGUN;  Türk Milli Eğitimi’nin temel amaçlarından birinin de sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek bu amaca ulaşmak için gençlerin risklerle karşılaşmadan önce olumsuzluklara ve risklere karşı hayır diyebilme becerilerinin içselleştirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Hasan UYGUN ayrıca gençlerle günlük yaşamlarının herhangi bir bölümünde iletişim ve paylaşım içinde olan bütün paydaşların konu ile ilgili olarak önceden bilinçlenmelerinin önemini vurguladı.   

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

 

Dizdariye Mah. Enverpaşa Cad. Kaymakamlık Ek Binası K3 Buyukcekmece Istanbul - 0 212 881 51 51 - 0 212 882 66 87

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.