İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOSNALI KARDEŞ OKULLARIMIZI MİSAFİR ETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Bosna Hersek Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ´Kardeş Okul Projesi´ kapsamında, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün önderliğinde ve Yunus Emre Vakfı işbirliği ile sürdürülen karşılıklı kültür ve yardımlaşma maksadıyla Bosnalı kardeşlerimiz ilçemizde misafir edilmeye devam edilmektedir.
BOSNALI KARDEŞ OKULLARIMIZI MİSAFİR ETMEYE DEVAM EDİYORUZ

         Bu kapsamda ilçemiz Mimaroba Ortaokulunun ev sahipliğinde ilçemizi ziyaret eden Kardeş Ülke Bosna Hersek’in öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hasan UYGUN’u Makamında ziyaret etti.

         Bosnalı misafirlerimiz, Türkiye Cumhuriyetinin varlığını her daim yanlarında hissettiklerini kardeşliğin sözde değil özde olduğunu ve milletimize olan şükranlarını dile getirdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan UYGUN, Kardeş Ülke Bosna Hersek ile tarihi ve kültürel bağlarımızın asla kopamayacağını ve bir olduğumuzu; iki ülke arasındaki bu bağın daha da artırılması adına Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü imkânın seferber edileceğini ayrıca ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyetlerini dile getirdi. 

        Ziyaret kapsamında 20 Bosna Hersekli Öğrenci ile birlikte, Travnik Belediye Başkan Yardımcısı Almir GOLOMAN, Okul Müdürü Cenan AGANOVİÇ ve eşi Selma AGANOVİÇ, Türkçe Öğretmeni Emina PESKİÇ, Din Kültürü Öğretmeni Haris HUSEİNOVİÇ’de ülkemizi ziyaret edenler arasında yer aldı.

19-12-201719-12-201719-12-2017

Dizdariye Mah. Enverpaşa Cad. Kaymakamlık Ek Binası K3 Buyukcekmece Istanbul - 0 212 881 51 51 - 0 212 882 66 87

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.